HAvířovská BRidžová Akademie
&  Bridžový spolek Havířov

AKTUALITY

Nábor

V září začala 24. sezóna Havířovské bridžové akademie. Nábor pro nováčky probíhá celé září, primárně v primě na Gymnáziu Havířov-Podlesí a také v matematické třídě na ZŠ 1. máje. Poprvé se otevře kroužek bridže také na ZŠ Montesa a ZŠ Kpt. Jasioka.

Ostatní případní zájemci o tuto královskou karetní hru a duševní olympijský sport z řad mládeže i dospělých se dostavte kterékoliv zářiové úterý v 16 hodin do Kulturního domu Leoše Janáčka.

Co je bridž a proč jej hrát...
Seznamte se s pravidly v prvních dvou lekcích našeho videokurzu vhodného i pro samouky.

Vachtarčík

05.09.2023 - Aktualita

Pokročilí

vPokročilí frekventanti HABRY odehráli ve středu 20.9. na 3,5 stolech 3. kolo školního přeboru na 7 rozdání. Z vítězství se radovala dvojice Pavla Slováková - Emma Konštacká se 70,83 %. Celkově vede trenér Petr Pszczolka před dvojici Nikol Vachtarčíková a Matěj Drozd.

Vachtarčík

20.09.2023 - Školní

CBT Znojmo 2023

Od pátku do neděle se konala VC Znojma započítávána do Czech Bridge Tour za účasti tradičně početné výpravy hráčů BS Havířov. Celkem 20 hráčů z celkového počtu 84 účastníků hlavního párového turnaje je spojeno s Havířovskou bridžovou akademii.

V pátečním vedlejším párovém turnaji nejlépe reprezentovali Havířov čtvrtým místem Pavla Slováková s Adamem Pyszkem, na sedmém místě skončili Zdeněk Tomis a Jarda Hájek.

Zkušení absolventi HABRY či hráči BS Havířov uspěli v hlavním párovém dvoukolovém turnaji. Z vítězství se raduje dvojice Martin Melčák - Kuba Vojtík, když jako jediní odehráli obě kola nad 60%. Druhé místo získal pár Vozábal-Žylka a na bronz o jedinou desetinku procenta nedosáhla čtvrtá dvojice Lucie Kohutová - Bohumír Zajíček. Na sedmém místě skončili trenéři juniorské reprezentace Daniel Vachtarčík - Milan Macura. Ze současných frekventantů HABRY pronikla na soutěžní body 14. místem v konkurenci 41 párů Pavla Slováková hrající s absolventem HABRY Adamem Pyszkem. Jejich výkon 53,24 % se zařadil na 8. místo v žebříčku TOP20VC mezi současnými frekventanty HABRY. Na 17. místo tohoto žebříčku se dostali žáci Valérie Pyszková - Petr Daněk za výkon 48,33 %.

V nedělním turnaji dvanácti družstev postavil Havířov hned čtyři týmy. A trenérský tým Hájková-Vachtarčík a Hájek s absolventem HABRY Ivo Walachem celou soutěž vyhrál.

Martin Melčák si vítězstvím vybojoval novou výkonnostní třídu a stal se již Zlatým regionálním mistrem. Moc GRATULUJEME.

Vachtarčík

17.09.2023 - Republikové

Pokročilí

Pokročilí frekventanti HABRY odehráli ve středu 13.9. na 3,5 stolech 2. kolo školního přeboru na 7 rozdání. Z vítězství se radovala dvojice Valérie Pyszková - Petr Daněk se 75,00 %. Celkově vede Petr Daněk před dvojici Nikol Vachtarčíková a Matěj Drozd.

Vachtarčík

13.09.2023 - Školní

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 5.9., kterého se zúčastnilo 8 párů, se z vítězství radovala dvojice Soňa Hájková - Daniel Vachtarčík s 58,93 %. Pro Vachtarčíka to bylo jubilejní dvousté klubové vítězství. Diagramy rozdání.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

05.09.2023 - Klub

VC Ústí nad Labem

Letošní Velké ceny Ústí nad Labem se z Havířova hlavně díky kolizi s končícím juniorským soustředěním zúčastnila jen dospělá dvojice Ivan Stareček - Jarda Hájek, ale žádný průvan ve výsledkové listině dvaceti párů neudělali.

Vachtarčík

02.09.2023 - Republikové

Bridžové soustředění Čeložnice

1.9. Odpoledne se dohrála soutěž týmů. Po deseti kolech se z velmi těsného vítězství radovalo dospělé družstvo trenérů včetně havířovských Danielem Vachtarčíkem a Luckou Kohutovou, kteří byli doplnění o polské seniory.

1.9. Dopoledne se dohrála celotýdenní skupinovka. Po pěti kolech se za vítěznými Poláky seřadili postupně havířovští. Třetí skončila Nikol Vachtarčíková, čtvrtá Kája Rečičárová a pátý Ivo Walach.

31.8. Ve večerním 3. kole hlavního páráku pronikl na třetí místo Ivo Walach hrající s Lucienem Šímou.

30.8. Večerní individuál byl první turnaj, kdy stupně vítězů neměly havířovskou příchuť. Mezi 28 hráči se nejlépe z Havířova umístil Adam Pyszko, který skončil 5., místo před Nikol Vachtarčíkovou.

29.8. Ve večerním 2. kole hlavního páráku pronikli na stupně hned tři havířovští žáci. Druhý skončil se zkušeným matadorem Davidem Vozábalem Lukáš Vachtarčík, bronzovou příčku obsadila děvčata Pavla Slováková - Emma Konštacká.

28.8. Večerní IMPový turnaj se stal kořistí havířovské Nikol Vachtarčíkové s košickým partnerem Šimonem Kentošem.

27.8. V neděli se dopoledne rozehrála celotýdenní skupinovka, odpoledne celotýdenní turnaj družstev a večer se odehrálo 1. kolo hlavního tříkolového párového turnaje, v němž na stupně vítězů pronikli stříbrní Matyáš Lysek a Matěj Drozd.

26.8. V sobotu začalo tradiční bridžové soustředění večerním párovým turnajem Memoriálem Dětřicha z Kunovic. Turnaj ovládla havířovská dvojice Pavla Slováková - Adam Pyszko. Třetí skončily havířovské dorostenky Emma Konštacká - Kája Rečičárová a spokojeni s pátým místem jsou i Valérie Pyszková s Lukášem Vachtarčíkem.

Vachtarčík

01.09.2023 - Republikové

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 15.8., kterého se zúčastnilo 9 párů, se z vítězství radovala dvojice Petr Pszczolka - Ivan Stareček s 61,81 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, a tak je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

15.08.2023 - Klub

Klubové turnaj

Přinášíme souhrnné informace o posledních třech klubových turnajích.

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 25.7., kterého se zúčastnilo 5 párů, se z vítězství radovala dvojice Mirek Kunert - Jiří Tomáš s 58,33 %.

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 1.8., kterého se zúčastnilo 5 párů, se z vítězství radovala dvojice Ivan Stareček - Soňa Hájková s 66,67 %.

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 8.8., kterého se zúčastnilo 9 párů, se z vítězství radovala dvojice Nikol Vachtarčíkková - Adam Pyszko s 61,81 %.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

11.08.2023 - Klub

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 18.7., kterého se zúčastnilo 9 párů, se z vítězství radovala dvojice Pavla Slováková - Adam Pyszko s 59,72 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, a tak je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

18.07.2023 - Klub

VC Czech Open Pardubice 2023

Velmi úspěšní byli havířovští bridžisté na letošní Velké ceně Czech Open Pardubic, i když nakonec po dramatickém průběhu se opakování zisku zlata, což se vloni povedlo páru Zdeněk Tomis - Jarda Hájek, nekonalo. 1. kolo se stalo kořistí havířovských trenérů Hájková-Vachtarčík, kteří měli s více než 65,5 % příjemný náskok. Druhé kolo jim už ale tak zdaleka nevyšlo a po dramatickém závěru na ně zbylo s minimálním odstupem nepopulární čtvrté místo. Od vítězství je dělilo 1,3 %, od bronzu 0,05 %! Naopak pátý pár už na ně ztratil přes 3,5 %. Naopak ze stříbrné medaile se radují havířovští Poláci Piotrové Bielecki-Sienkiewicz, i když jako vítězové druhého kola také cítí jistou hořkost, protože zlato bylo vzdálené jen 0,16 %. Také bronz má havířovskou příchuť díky Lucce Kohutové, která třetí místo vybojovala s předsedou ČBS Ondrou Bahníkem.
Celkem se víkendového klání zúčastnilo 12 hráčů Havířova, z toho 6 juniorů. Z havířovské mládeže se nejvíce dařilo dvojici Emma Konštacká - Adam Pyszko, která skončila s necelými 52 % dvanáctá, ale bohužel o jediné místo pod soutěžními body. Do žebříčku TOP 20 nejlepších výsledků na velkých cenách mezi současnými členy HABRY se dostal také výkon Pavly Slovákové s Mikulášem Krásou.

V týmové dvoudenní soutěži skončilo juniorské družstvo v sestavě Pyszko, Konštacká, Slováková, Krása na 3. místě.

Vachtarčík

16.07.2023 - Republikové

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 11.7., kterého se zúčastnilo 7 párů, se z vítězství radovala dvojice Ivan Stareček - Petr Pszczolka s 58,33 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, a tak je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

11.07.2023 - Klub

Juniorské Mistrovství Havířova a Středoškolský přebor ČR

O víkendu 17.-18.6. proběhlo na Gymnáziu Havířov-Podlesí tradiční Otevřené Juniorské mistrovství Havířova, které letos bylo současně Středoškolským pohárem ČR.

Párový turnaj se stal jednoznačnou kořistí v konkurencí 16 párů středoškolské dvojice Matyáš Lysek - Mikuláš Krása s divokými 74,45 %. Chlapci se tak stali jak středoškolskými párovými Mistry ČR, tak Juniorskými mistry Havířova. Druzí skončili trenéři Lucie Kohutová - Daniel Vachtarčík a třetí dorostenec Filip Rečičár s juniorem Zdeňkem Tomisem. Středoškolské stříbro získali celkově pátí Lukáš Vachtarčík a František Kubát, bronz Nikol Vachtarčíková a Matěj Drozd.

Turnaj družstev ovládla sestava středoškoláků ve složení Pavla Slováková, Ivo Walach, Matyáš Lysek, Mikuláš Krása, která je tak zároveň týmovými juniorskými mistry Havířova. Středoškolské stříbro získalo čistě havířovské družstvo ve složení Nikol Vachtarčíková, Matěj Drozd, Petr Daněk, Valérie Pyszková a bronz pražský tým Matouš Kraus, Tonda Moškoř a Franta Kubát s havířovským Lukášem Vachtarčíkem.

Nedělní nevyzpytatelný individuál se stal kořistí juniora Vojty Franze, druhý skončil středoškolák Mikuláš Krása, který tak získal další středoškolský titul, a třetí skončil jako největší překvapení turnaje debitující Jan Šána. Středoškolský bronz získal další pražský hráč Antonín Moškoř.

Zde je fotodokumentace z celého víkendu.

Děkujeme partnerům celé víkendové akce, kterými byli Statutární město Havířov, Havířovská teplárenská společnost, Gymnázium Havířov-Podlesí a Český bridžový svaz.

Vachtarčík

18.06.2023 - Republikové

Pokročilí

Pokročilí frekventanti HABRY odehráli ve středu 15.6. na 2,5 stolech poslední 32. kolo školního přeboru na 6 rozdání. Z vítězství se radovala dvojice Marek Pilát - Jonáš Drozd se 83,33 %. Celkově vyhrála trenérka Soňa Hájková před Kájou Rečičárovou, třetí je Matěj Drozd. Celoroční soutěž se započítala do středoškolského poháru, který vyvrcholí víkendovým Juniorským mistrovstvím Havířova.

Vachtarčík

14.06.2023 - Školní

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 13.6., kterého se zúčastnilo 8 párů, se z vítězství radovala dvojice Nikol Vachtarčíková - Matěj Drozd s 59,52 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, které nás tentokrát bohužel potrápilo. Přesto je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

13.06.2023 - Klub

MC Uherského Hradiště

V sobotu 10.6. se konala Malá cena Uherského Hradiště, které se zúčastnilo 8 havířovských hráčů. Na stříbrnou pozici dosáhl v Havířově hostující David Vozábal hrající s domácí Karolínou Kopeckou. 7. místo vybojovali Vítek Walach s trenérem Jardou Hájkem.

Vachtarčík

10.06.2023 - Republikové

ME Open - Mix týmy a mix páry

Od 3. do 17. června probíhá ve francouzském Štrasburku 10th European Transnational Championships. Do 9.6 probíhaly mixové soutěže. V jediném mix týmu ČR Praha se představila i absolventka HABRY Lucie Kohutová.

Po deseti kolech švýcarským systémem se českému týmu nepovedlo probojovat mezi 32 nejlepších týmů, které následně pokračovaly systémem play-off. Tým PRAHA s Luckou skončil na 43. místě z 69 družstev.

V párové soutěži se nejprve odehrála dvoudenní kvalifikace, která oběma českým párům vyšla a oba páry postoupily do semifinále A. Bahníci skončili 2. a Lucka s Martinem 9. ze 109 párů.

Bohužel semifinále A Čechům nevyšlo, a tak se museli smířit jen s Finále B.

Ve finále B se dařilo páru Kohutová-Scháňka a pátým místem si zajistili celkové 31. místo z celkového počtu 99 dvojic.

Vachtarčík

09.06.2023 - Mezinárodní

Pokročilí

Pokročilí frekventanti HABRY odehráli ve středu 8.6. na 3 stolech 31. kolo školního přeboru na 6 rozdání. Z vítězství se radovala dvojice Valérie Pyszková - Petr Daněk se 79,17 %. Celkově vede trenérka Soňa Hájková před Kájou Rečičárovou, třetí je Matěj Drozd.

Vachtarčík

07.06.2023 - Školní

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 6.6., kterého se zúčastnilo 8 párů, se z vítězství radovala dvojice Petr Daněk - Ivo Walach s 64,17 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, které nás tentokrát bohužel potrápilo. Přesto je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

06.06.2023 - Klub

VC Trutnova

V sobotu 3.6. se konala VC Trutnova, které se i přes komplikovanou dopravu zúčastnilo 8 havířovských hráčů. Přestože většina hráčů musela vstávat před čtvrtou hodinou ranní, tak na bronzový stupínek vystoupali junioři Zdeněk Tomis a Matyáš Lysek. Výkon 54,82% stačí na 4. místo v žebříčků TOP20 nejlepších výsledků aktuálních frekventantů HABRY na Velkých cenách. Na soutěžní body dosáhla také osmá Soňa Hájková, hrající s Vladimírem Nulíčkem.

Vachtarčík

03.06.2023 - Republikové

Pokročilí

Pokročilí frekventanti HABRY odehráli ve středu 1.6. na 2,5 stolech 29. kolo školního přeboru na 6 rozdání. Z vítězství se radovala dvojice Marek Pilát - Jonáš Drozd se 75,00 %. Celkově vede trenérka Soňa Hájková před Kájou Rečičárovou, třetí je Matěj Drozd.

Vachtarčík

01.06.2023 - Školní

Klubový turnaj

V klubovém turnaji BS Havířov hraném 30.5., kterého se zúčastnilo 8 párů, se z nejtěsnějšího vítězství radovala dvojice Soňa Hájková - Daniel Vachtarčík s 54,76 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, a tak je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

30.05.2023 - Klub

Mezinárodní Budapešťský bridžový festival 2023

Od čtvrtku 25.5. do pondělí 29.5. probíhá v Budapešti již 46. ročník International Budapest Bridge Festival, na který již několik let jezdí i početná havířovská výprava. Jelikož ale většina hráčů před týdnem absolvovala turnaj v Norsku, v Budapešti letos Havířov reprezentují jen Matyáš Lysek a Čeněk Romanowski.

V úvodní párovém turnaji Péter Magyar Memorial chlapcům nevyšla již kvalifikace.

Ani vedlejší párový turnaj Imre Éliás Memorial Pairs nepřinesl výrazné zlepšení.

A tak hoši všechny síly napínali v turnaji týmů, kde hráli spolu s maďarskými dorostenci. Tým Mixed U21 byl po šesti kolech kvalifikace 16. z 29 družstev, ale druhý den si nakonec pohoršil na 25. místo kvalifikace.

V pondělí proběhl bez semifinalistů družstev IMPový párový turnaj Kéri Zsuzsa Memorial, ve kterém Matyáš Lysek obsadil s maďarským partnerem 27. místo.

Vachtarčík

26.05.2023 - Mezinárodní

Klubový turnaj

V klubovém nedohraném turnaji BS Havířov hraném 23.5., kterého se zúčastnilo 7 párů, se z vítězství radovala dvojice Mirek Kunert - Jirka Tomáš s 58,33 %. Hráli jsme se zařízením Bridge+More, které nás tentokrát bohužel potrápilo. Přesto je možno prohlédnout si všechna rozdání, jejich optimální závazky a výsledky z jednotlivých stolů na této stránce.

Sledujte celkové klubové hodnocení za rok 2023.

K rychlému nahlédnutí je zde také dlouhodobé pořadí jednotlivců, dlouhodobé pořadí párů a aktuální formu hráčů za posledních x turnajů.

Vachtarčík

23.05.2023 - Klub

facebook

kalendář

Karta

přihl. klub

přihl. HABRA

Nejbližší akce

CBT Prahy

14.10.2023

Ve dnech 14.-15.10. se koná CBT Prahy. V matrice ČBS přihláška. Ve formuláři upřesněte požadavky na dopravu a případné ubytování.

Rychlé odkazy


co je bridžDiagramy

sš Pohár

Přebor

NováčciBK Havířov DBČBS

CBS

© Bridžový spolek Havířov, 2014-2024; IČO: 26585995; číslo účtu: 2300926146/2010